Marek Wnukowski

Bjki, opowiadania i czytanki dla dzieci.

Dwie przyjaciólki, Ola i Tola, ich relacje, historie, przygody niezwykłe oraz całkiem zwyczajne. O szkole, przyjaźni, miłosci, o tym, co jest w życiu ważne.
Ola i Tola
Ola i Tola - spotkanie z Alą
Ola i Tola u babci
Ola, Tola i Agata
Ola, Tola i Gerwazy
Ola, Tola i Mariola
Ola, Tola i Paulina

Brudasek Gerwazy - pouczające opowiadanie o higienie osobistej ucznia, który pomagał w pracy swojej mamie.

Bajka o duchu Mgiełku, Czarku, Benie i Adzie - Fragment bajki: "W leśniczówce mieszka leśniczy ze swoją rodziną, ale także wiele zwierząt domowych, leśnych. Pies, kot, świnka morska, chomik, kanarek, papuga i rybki w akwarium, mieszkają z domownikami w leśniczówce, ale na zewnątrz, w zabudowaniach, kurniku, stodole i oborze mieszka wiele innych zwierząt. Są tu kury, kaczki, indyki, króliki, konie, krowy, świnie, kozy, owce, a nawet łoś i osioł. Acha jest też sowa, ale ona w dzień się chowa.".

Bajka o potwornym potworze i wiejskim chłopcu - Tekst, który zaczyna się tak: "Bardzo dawno temu, w odległej krainie, wysoko w górach, mieszkał, w olbrzymiej grocie skalnej, potwór, który był utrapieniem całego królestwa. Potwór był bardzo silny i groźny."

Bajka o pięknej księżniczce Soni - Jest to historia księżniczki zamkniętej w zamku. Pewnego razu piękna Sonia zaopiekowała się rannym krukiem, wyleczyło go i zaprzyjażniła się z ptakiem. Co było dalej? Chcesz wiedzieć? Przeczytaj!

Zabawy dziecięce nie tylko dla dzieci. Odcinek 1.
Zabawy dziecięce nie tylko dla dzieci. Odcinek 2.
Zabawy dziecięce nie tylko dla dzieci. Odcinek 3.
Zabawy dziecięce nie tylko dla dzieci. Odcinek 4.
Zabawy dziecięce nie tylko dla dzieci. Odcinek 5.
Zabawy dziecięce nie tylko dla dzieci. Odcinek 6.
Zabawy dziecięce nie tylko dla dzieci. Odcinek 7.

Bajka o krawcu Damazym, jego żonie Celinie i córce Zosi - nieszczęście przytrafiło się rodzinie, ale koniecznie przeczytaj, jak zakończyła się cała historia!