Gra w kółko i krzyżyk

Witaj w grze w kółko i krzyżyk! Tutaj możesz zagrać z komputerem online. Ty dysponujesz symbolem X, a komputer O. Wstaw swój symbol w wybrane pole kratownicy klikając je.

Top-Left Top-Center Top-Right
Middle-Left Middle-Center Middle-Right
Bottom-Left Bottom-Center Bottom-Right
Twoich zwycięstw
Zwycięstwa komputera
Remisy

Zasady gry w kółko i krzyżyk

Kółko i krzyżyk to gra planszowa, w którą grają dwie osoby. Gra toczy się na planszy składającej się z siatki 3x3 pól. Jeden gracz używa znaku "X", a drugi "O". Celem gry jest umieszczenie trzech swoich znaków w jednej linii - może to być linia pionowa, pozioma lub skośna.
Zaczynacie grę na pustej planszy. Pierwszy gracz, który rozpoczyna, może postawić swój znak "X" lub "O" w dowolnym wolnym polu na planszy. Następnie drugi gracz stawia swój znak w innym wolnym polu, i tak na zmianę. Próbujecie kolejno stawiać swoje znaki, aż jeden z Was ułoży trzy swoje znaki w jednej linii.
Gra kończy się w momencie, gdy jedna z Waszych linii ma trzy takie same znaki obok siebie - mogą to być trzy znaki w jednym wierszu, kolumnie lub po skosie. Jeśli któryś z Was osiągnie ten cel, ogłasza "kółko" lub "krzyżyk" (w zależności od swojego znaku) i wygrywa grę!
Jeśli plansza zostanie wypełniona wszystkimi symbolami i żadna z Was nie utworzyła trzech znaków w jednej linii, gra kończy się remisem.