Dla Dzieci net - Rozrywka dla dzieci w internecie

Rozrywka dla dzieci w sieci
Rozrywka dla dzieci w sieci
Marek Wnukowski
Bjki, opowiadania i czytanki dla dzieci.
Dwie przyjaciólki, Ola i Tola, ich relacje, historie, przygody niezwykłe oraz całkiem zwyczajne. O szkole, przyjaźni, miłosci, o tym, co jest w życiu ważne.
Ola i Tola
Ola i Tola - spotkanie z Alą
Ola i Tola u babci
Ola, Tola i Agata
Ola, Tola i Gerwazy
Ola, Tola i Mariola
Ola, Tola i Paulina
Brudasek Gerwazy - pouczające opowiadanie o higienie osobistej ucznia, który pomagał w pracy swojej mamie.
Bajka o duchu Mgiełku, Czarku, Benie i Adzie - Fragment bajki: "W leśniczówce mieszka leśniczy ze swoją rodziną, ale także wiele zwierząt domowych, leśnych. Pies, kot, świnka morska, chomik, kanarek, papuga i rybki w akwarium, mieszkają z domownikami w leśniczówce, ale na zewnątrz, w zabudowaniach, kurniku, stodole i oborze mieszka wiele innych zwierząt. Są tu kury, kaczki, indyki, króliki, konie, krowy, świnie, kozy, owce, a nawet łoś i osioł. Acha jest też sowa, ale ona w dzień się chowa.".
Bajka o potwornym potworze i wiejskim chłopcu - Tekst, który zaczyna się tak: "Bardzo dawno temu, w odległej krainie, wysoko w górach, mieszkał, w olbrzymiej grocie skalnej, potwór, który był utrapieniem całego królestwa. Potwór był bardzo silny i groźny."
Bajka o pięknej księżniczce Soni - Jest to historia księżniczki zamkniętej w zamku. Pewnego razu piękna Sonia zaopiekowała się rannym krukiem, wyleczyło go i zaprzyjażniła się z ptakiem. Co było dalej? Chcesz wiedzieć? Przeczytaj!
Bajka o krawcu Damazym, jego żonie Celinie i córce Zosi - nieszczęście przytrafiło się rodzinie, ale koniecznie przeczytaj, jak zakończyła się cała historia!